КардиоМед

Діагностичний та Консультативно-Лікувальний Центр - сайт восстановлен из архива, в информационных целях
«»


icq:
skype:

Результат УЗД (ультразвукове дослідження) часто є вирішальним аргументом при постановці діагнозу і виборі тактики лікування багатьох захворювань.

УЗД - дослідження стану органів і тканин за допомогою ультразвукових хвиль. Проходячи через кордони між різними тканинами, ультразвук відбивається. Спеціальний датчик фіксує ці зміни, які і є основою зображення.

УЗД є одним з найпоширеніших методів діагностики. Широку популярність УЗД отримало завдяки своїй безпеці. Ультразвук, що застосовується в апараті, абсолютно нешкідливий. Він не викликає ніяких побічних явищ і тим більше ушкоджень.

Існує кілька видів УЗД, серед яких найбільш часто використовується сканування (те, що традиційно прийнято називати УЗД), а також доплерографія. В основу доплерографії покладено ефект Доплера, під яким мається на увазі зміна довжини хвилі, відбитої від рухомих предметів. Такий ефект дозволяє вивчати кровотік і стан прохідності кровоносних судин.

У науково -практичному центрі «» використовується сучасна ультразвукова діагностика. Завдяки таким технічним досягненням, як застосування ТРАНСРЕКТАЛЬНОГО і трансвагинальних датчиків, методик, що використовують ефект Доплера (кольорова, енергетична, спектральна доплерографія) досягається висока здатність приладів у В- режимі і його модифікаціях (друга гармоніка, В-flow).

УЗД - високоінформативний і абсолютно безпечний метод дослідження, який легко переноситься усіма без винятку пацієнтами.

Що дозволяє УЗД-діагностика?

 • Розпізнати захворювання на ранніх стадіях розвитку
 • Встановити діагноз при неясній клінічній картині
 • Вчасно призначити лікування
 • Контролювати хід лікування і його результати

У ряді випадків УЗ- діагностика виступає як найнадійніший і необхідний метод встановлення діагнозу. Це дає лікарям вчасно призначити лікування і покращує його результати, іноді рятуючи життя пацієнта.

Водночас, УЗД не може замінити багато ендоскопічні, рентгенологічні та лабораторні методи дослідження.

Навіть для новітніх приладів недоступні багато області людського організму: головний мозок, легені, кістки. Тому при появі будь-яких скарг і проявів захворювання просимо Вас в першу чергу звернутися до лікуючого лікаря відповідного профілю (терапевт, гастроентеролог), який може визначити доцільність того чи іншого методу дослідження.

Як проходить дослідження?
Можна проводити УЗД всіх органів черевної порожнини. Однак, при цілеспрямованому пошуку, може використовуватися і прицільне дослідження тільки однієї системи. Під час обстеження пацієнт лежить на кушетці. На шкіру живота наноситься прозорий гель, який не викликає будь-яких неприємних відчуттів. Після цього лікар датчиком проводить дослідження. Використання гелю необхідно для створення близького контакту, так як за наявності між датчиком і поверхнею шкіри повітря зображення різко погіршується.

УЗД дає найбільш повну і достовірну інформацію про стан всіх внутрішніх органів. Наприклад, цей метод діагностики має величезне значення в урології. УЗД застосовується для виявлення захворювань яєчок, мошонки, передміхурової залози, дозволяє встановити ступінь порушення кровообігу. УЗД є одним з найважливіших методів в діагностиці доброякісної гіперплазії передміхурової залози (аденоми), а також в діагностиці раку передміхурової залози. Також ультразвукове дослідження успішно застосовується в області гінекології. За допомогою УЗД можна судити про терміни вагітності, розвитку плоду, з'ясувати стать дитини. УЗД дозволяє визначити різні дисфункції сечостатевої системи жінки, що дозволяє не тільки успішно лікувати різні захворювання, а й боротися з безпліддям.

Як підготуватися до УЗД?
При ультразвуковому дослідженні сечостатевої системи та малого тазу трансабдомінальним датчиком необхідно наповнення сечового міхура рідиною. Тому пацієнта просять за 1-2 години до УЗД випити не менше літра води і не ходити в туалет. При наповненні сечового міхура стінки його розправляються і стають доступними для дослідження.

Якщо ви вирішили зробити УЗД будь-якого іншого відділу, то за 1-2 дні необхідно проконсультуватися з фахівцем, чи потрібно особисто Вам якось готуватися до дослідження.

УЗД органів черевної порожнини за 2-3 дні до обстеження рекомендується перейти на на дієту без шлаків - виключити з раціону продукти, що підсилюють газоутворення в кишечнику (сирі овочі, багаті рослинною клітковиною, незбиране молоко, чорний хліб, бобові, газовані напої, а також висококалорійні кондитерські вироби - тістечка, торти);

Доцільно протягом цього проміжку часу приймати ферментні препарати та ентеросорбенти (наприклад, фестал, мезим-форте, активоване вугілля або Еспумізан по 1 таблетці 3 рази на день), які допоможуть зменшити прояви метеоризму;

УЗД органів черевної порожнини необхідно проводити натщесерце, якщо дослідження неможливо провести вранці, допускається легкий сніданок;

Не рекомендовано палити до дослідження;

Якщо Ви приймаєте лікарські засоби, попередьте про це лікаря УЗД;

Не можна проводити дослідження після гастро - і колоноскопії.

Підготовка до УЗД органів малого тазу для жінок (сечовий міхур, матка, придатки)

Дослідження проводиться при повному сечовому міхурі, тому необхідно не мочитися до дослідження в протягом 3-4 годин і випити 0,5-1л негазованої рідини за 1 годину до процедури.

Для трансабдоминального (через живіт) гінекологічного УЗД (ТА) необхідно випити 0,5-1л негазованої рідини за 1 годину до процедури;

Длятрансвагінального УЗД(ТВУЗІ) спеціальна підготовка не потрібна, дослідження проводиться при спорожнення сечовому міхурі. Це дослідження використовується в тому числі для визначення вагітності на ранніх термінах.

Акушерська УЗД (при вагітності) проводиться при помірно заповненому сечовому міхурі (випити 2 склянки рідини за 1 годину до процедури);

Підготовка до УЗД органів малого тазу у чоловіків (сечовий міхур, простата)

Дослідження проводиться при повному сечовому міхурі, тому необхідно не мочитися до дослідження протягом 3-4 годин і випити 0,5-1л негазованої рідини за 1 годину до процедури.

Перед трансректального дослідженням простати (ТРУЗО) необхідно напередодні ввечері провести очисну клізму.

Дослідження молочних залоз бажано проводити в перші 10 днів менструального циклу.

Дуплексне ультразвукове сканування являє собою поєднання допплерівського ультразвукового сканування з традиційним ультразвуковим дослідженням (УЗД), що дозволяє лікареві :

 • побачити структуру кровоносних судин,
 • вивчити рух крові по судинах,
 • виміряти швидкість кровотоку,
 • визначити діаметр судин і виявити їх закупорку.

При традиційному УЗД застосовуються ультразвукові хвилі, нечутні людським вухом, які відбиваються від кровоносних судин і далі за допомогою комп'ютера перетворюються на двомірне чорно - біле зображення.

Допплеровское УЗД дозволяє визначити швидкість, з якою звукові хвилі відбиваються від рухомих об'єктів. Пучок ультразвукових хвиль вдаряється об еритроцити крові і відображається, причому швидкість ультразвуку залежить від швидкості руху еритроцитів. На основі допплерівського дослідження формується двомірне зображення, що показує, чи є перешкода кровотоку у вигляді звуження судин атероматозними бляшками.

При дуплексному скануванні лікар використовує два типи УЗД разом. Традиційний ультразвук показує структуру кровоносних судин, а допплеровское дослідження показує рух крові по них. Дуплексне сканування дає зображення, яке може бути кольоровим, яке вказує лікаря місце порушення кровотоку, а також його швидкість і напрям.

Дуплексне сканування застосовується в діагностиці наступних хвороб:

 • оклюзивні захворювання сонних артерій (порушення мозкового кровопостачання)
 • захворювання судин нижніх кінцівок (облітеруючий атеросклероз, аневризми артерій, тромбоз глибоких вен)
 • захворювання судин верхніх кінцівок (хвороба Рейно, синдром верхньої грудної апертури, тромбози вен)
 • оклюзивні захворювання аорти і клубових судин
 • варикозне розширення вен нижніх кінцівок
 • аневризми черевного і грудного відділів аорти

Дуплексне ультразвукове сканування проводиться лікарем, які пройшли спеціалізацію в даному методі дослідження.

Триває дуплексне сканування близько 30 хвилин.

Підготовка до дуплексного сканування
Якщо проведення дуплексного сканування не пов'язане з дослідженням судин живота (аорта), то особливої ​​підготовки не потрібно. У разі, якщо потрібне проведення дослідження аорти то необхідна підготовка кишечника - клізма. Це пов'язано з тим, що ультразвук не може пройти через гази кишечника.

Процедура дуплексного сканування
Перед дуплексним скануванням пацієнт лягає на кушетку зі злегка піднятою головою. Далі лікар змащує датчик апарату гелем, щоб його руху по шкірі пацієнта були легкими і плавними. Лікар проводить дослідження, зрушуючи датчиком шкіру пацієнта вперед - назад. Цей прийом може викликати деякий дискомфорт, але більшість людей переносять це нормально. На екрані монітора апарату дуплексного ультразвукового сканування відображається інформація, отримана датчиком за допомогою ультразвуку. Іноді під час процедури можна почути особливий звук, який характеризує стан кровотоку по судинах.Яндекс.Метрика

Cloudim - онлайн консультант для сайта бесплатно.